Únor 2009

Zakladatelé Bradavic

26. února 2009 v 15:50 | Bětuška |  Zajímavosti

Zakladatelé Bradavické školy byli čtyři kouzelníci :


Godric Nebelvír (Gryffindor)


Rowena z Havraspáru (Ravenclaw)


Helga z Mrzimoru (Hufflepuff)


Salazar Zmijozel (Slytherin)
Podle nich byli pojmenováni koleje (zkupiny) do kterých vás zařadí Moudrý klobouk. Každá kolej má svůj znak a zvíře.
NebelvírZmijozel
Mrzimor
Havraspár


Moudrý klobouk

O Voldemortovi

26. února 2009 v 15:47 | Bětuška |  Zajímavosti
Otec : mudla Tom Raddel
Matka : čarodějka Meropa Gauntová
Zajímavosti rodičů : Meropa byla poslední dcerou z rodu Gauntů a přímá potomkyně Salazara Zmijozela. Tom Meropu nemiloval a tak si jeho lásku vynutila a použila nápoj Lásky. Pak mu ho ale přestala podávat a doufala, že si ji kvůli dítěti, které čakala, zamiluje. Ale bylo to naopak a tom ji opustil ještě před narození dítěte a zmizel. Nakonec se osamělá zubožená slabá Meropa doplazila do sirotčince, kde poradila a hned po porodu zemřela.
Narozen : 31. Prosince 1926 v sirotčinci.
Pravé jméno : Tom Rojvol Raddel (Tom po svém otci a Rojvol po otci Meropy.)
Schopnosti : (po Salazaru Zmijozelovi) Hadí řeč, čarování bez zaříkávadel, schopnost zbůsobovat ostatním bolest, dovednosti v černé magii, otevřít Tajemnou komnatu (vybudovaná komnata Salazarem Zmijozelem).
Bubák (čeho se bojí) : Albus Brumbál
Jak šel čas : V 11- letech ho ze sirotčince vyzvedl Albus brumbál a odvedl ho do Bradavic, kde se mu Tom svěřil se svými neobyčejnými schopnostmi a brutálními sklony. Tam se stal dokonce i primusem a byl výborný v obraně proti černé magii, kterou vlastě moc nepotřeboval, protože se v té době stejně už dost zabýval černou magií. Také otevřel tajemnou komnatu a objevil Baziliška, který ho poslechl na slovo. Zavinil tím smrt jedné studentky (Ufňukané uršuly) a její vraždu svalil na Rebuse Hagrida. V 15- letech vyhledal a zabil svého otce i s prarodiči a vraždu samozřejmě svalil na svého strýce Morfina, kterému ošálil smysly. Morfin byl odsouzen do Azkabanu a tam také zemřel. Postupně získával značnou moc a získal zkupiny svých přívrženců - Smrtijedů. Říjen 1981 - proroctví ,,Narodí se velký kouzelník, který porazí Pána zla." Voldemort usoudil, že je to právě Harry Potter a rozhodl se vyvraždit jeho rodinu. Zabil Jamese Pottera, který mu udatně vzdoroval a Lily Potterovou (Evansovou),která se snažila zechránit Harryho Pottera. Když chtěl zabít Harryho, kterého chránila láska jeho matky Lily, obrátila se proti Voldemortovi kletba. Voldemort zůstal naživu jen díky tomu, že si stihl vytvořit pár viteálů. Byl ale příliš slabý a bezmocný (přenesl své schopnosti na Harryho) a nic nezmohl. V díle Harry Potter a kámen mudrců (rok 1991) se vtělil do Qirela a neúspěšně se pokoušel získat kámen mudrců. V druhém díle - Tajemná komnata, (rok 1992) zavedl Harryho do své minulosti a pokoušel se vrátit zkrz svůj denník, ale také neúspěšně. Vrátil se až ve čtvrtém díle - ohnivý pohár (rok 1994), s pomocí Červíčka a zavraždil Cedrika Diggoryho. V pátém díle - Fénixův řád (rok 1995) se Voldemort utkal s Albusem Brumbálem, pokusil se vlézt do Harryho hlavy a zabít ho, ale včas se zasáhlo a Voldemortovo znovuzrození se odhalilo a zveřejnilo.

Bradavičtí hráči

26. února 2009 v 15:33 | Bětuška |  Famfrpál

NEBELVÍR

kapitán: Oliver wood
chytač: Harry Potter
brankář: Oliver Wood
odrážeči: Fred Weasley, George Weasley
střelci: Angelina Johnsonová, Alice Spinnetová, Katie Bellová

HAVRASPÁR


kapitán: Roger Davies
chytač: Cho Changová
MRZIMOR

kapitán: Cedric Diggory
chytač: Cedric Diggory
ZMIJOZEL

kapitán: Marcus Flint
chytač: Draco Malfoy(od 2. dílu)
brankář: Bletchly
odrážeči: Bole, Derrick
střelci: Marcus Flint, Warrington, Montague

Wallpapery

26. února 2009 v 15:27 | Bětuška |  Různé fotky

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fénixův Řád - Co to je?, Členové

26. února 2009 v 15:17 | Bětuška |  Fénixův Řád
Fénixův Řád

Je to tajná společnost, v jejíž čele stojí Brumbál, který ji založil. jsou v ní lidé, kteří posledně bojovali proti Vy-víte-komu. Někteří členové Řádu sledují známé Smrtijedy, dávají pozor na to, co dělají. Někteří zas pracují na tom, aby pro 5ád získali nové členy. A jiní prostě někde hlídkují.

Ústředí F.Ř.: Grimmauldovo náměstí, dům Blackových, Sirius ho zdědil.

Členové:

Alastor Moody
Remus Lupin
Nymfadora tonksnová
Kingsley Pastorek
Elfias Dóže
Dedalus Kopál
Emmelina Vanceová
Sturgis Tobolka
Hestie Jonesová


Zajímavosti:

Nymfadora patří k metamorfomágům, to znamená, že si může podle libosti měnit svůj vzhled. Nedá se to naučit, člověk se s tím prostě narodí. Je také bystrozorka.
Tapeta.

23. února 2009 v 15:51 | Bětuška |  Hermiona Grangerová

Emma9.jpg Emma Watson image by 13tevyalee

Emmiin trapas

23. února 2009 v 15:50 | Bětuška |  Paparazzi

Tak myslím, že toto je asi jediný její trapas, a možná ty kalhotky nejsou průsvitné a le pruhované :)Emma na letišti v Los Angeles

23. února 2009 v 15:46 | Bětuška |  Paparazzi
Pěkné fotečky Emmy

23. února 2009 v 15:38 | Bětuška |  Emma Watson