Kámen Mudrců

Zajímavosti

3. února 2009 v 14:58

ZajímavostiRubeus Hagrid byl úplně první, kdo byl do filmu obsazen.

Albus Brumbál vzal roli až po tom, co mu jeho jedenáctlietá vnučka vyhrožovala, že už s ním nikdy nepromluví.

Během natáčení změnil Harry Potter jazyk na mobilu Hagrida z anglického na turecký. Robbie Coltrane pak musel zavolat otci vlasové stylistky Eithne Fennel, který je Turek, aby v menu našel "vybrat jazyk" a změnil si to zpět na angličtinu.

Hlášky k filmu

3. února 2009 v 14:56

Hlášky
Oliver Wood: Máš strach?
Harry Potter: Tak trochu.
Oliver Wood: To je normální. Taky jsem se před prvním zápasem bál.
Harry Potter: A jak dopadl?
Oliver Wood: Ani si nevzpomínám. Po dvou minutách jsem dostal Potloukem do hlavy. Probral jsem se až v nemocnici.(Brumbál si všimne kočky.)
Albus Brumbál: Mohlo mě napadnout, že tady budete, paní profesorko.
(Kočka se promění v profesorku McGonagallovou.)
Minerva McGonagallová: Dobrý večer, profesore Brumbále. Je pravda, co se povídá, Albusi?
Albus Brumbál: Bohužel ano, profesorko. To dobré i to špatné.
Minerva McGonagallová: A ten chlapec?
Albus Brumbál: Hagrid ho přiveze.
Minerva McGonagallová: Myslíte, že je moudré svěřit Hagridovi něco tak důležitého?
Albus Brumbál: Paní profesorko, svěřil bych Hagridovi vlastní život.Petunie Dursleyová: No. Nejsou nádherné?
Dudley Dursley: A kolik jich je?
Vernon Dursley: Třicet šest. Sám sem je počítal.
Dudley Dursley: Třicet šest? Ale loni! Loni jsem jich měl třicet sedm!
Vernon Dursley: No ano, ano. Ale jsou přece mnohem větší než loni.
Dudley Dursley: Ale to je mi jedno, jak jsou velký!Rubeus Hagrid: Jsi čaroděj, Harry.
Harry Potter: Cože jsem?
Rubeus Hagrid: Čaroděj. A budeš zatraceně dobrej až se v tom kapku procvičíš.
Harry Potter: To ne. To bude omyl. Chci říct... já nemůžu být... jako čaroděj. Totiž jsem jen, prostě Harry.(Ron s Harrym přijdou pozdě do hodiny.)
Ron Weasley: Uf, stihli jsme to. Víš jak by se stará McGonagallová tvářila, kdybysme přišli pozdě?
(Kočka na katedrále se promění v profesorku McGonagallovou.)
Ron Weasley: To bylo fakt ohromný.
Minerva McGonagallová: Děkuji vám za uznání, pane Weasley. Nebylo by užitečnější, kdybych vás a pana Pottera přeměnila v kapesní hodinky. Snad byste jeden přišel včas.
Harry Potter: Zabloudili jsme.
Minerva McGonagallová: Takže chcete mapu? Nebo bez ní nenajde svou lavici.


Ron Weasley: Co je tohle za nápady? Držet takovouhle potvoru zamčenou ve škole!
Hermiona Grangerová: Ty pro oči nevidíš, co? Neviděls, na čem stál?
Ron Weasley: Nedíval jsem se mu na nohy, Mě totiž zaujaly ty jeho hlavy. Možná sis toho nevšimla, ale měl tři!Draco Malfoy: Až se o tomhle dozví můj otec. Tohle je práce pro slouhy.
Harry Potter: Kdybych tě neznal, Draco, řekl bych, že máš strach.
Draco Malfoy: Já nemá strach.
(V dáli se ozve zavytí.)
Draco Malfoy: Slyšels to?
Chyby v Kameni Mudrců

3. února 2009 v 14:52

Chybička se vloudila!

Schválně jestli jste si toho všimli!

Když Hagrid zlomí Vernonovi Dursleyovi pušku nahoru a puška vystřelí, tak udělá do stropu velkou díru, skrze kterou je vidět obloha. Ovšem venku strašlivě prší. Jakto, že tedy nezačne pršet dovnitř dírou, která je prostřelená ven?Když Dadly na začátku filmu nadává otci že má míň dárků než loni, tak má v jednom záběru vlasy daný do oka a v dalším záběru je má daný nad oko.


Když se Hagrid vloupá do té chatrče uprostřed moře, vyrazí dveře. O něco později Dursleyovi utíkají pryč, ale že by utekli tak tiše? Když o chvíli později odchází Hagrid s Harrym, musí dveře oddělat.Hodina létání, profesorka Hoochová žáky seznamuje s pokyny, na písknutí mají všichni vzlétnout. Jakmile se tak ale stane, zvedá se jen Neville a všichni ostatní na něj křičí co to dělá a že se má vrátit dolů. Zajímavé, neměli náhodou dělat přesně to samé? A pokud to prostě neudělali, tak proč se tak diví, že se Neville podle těchto pokynů řídí? V knize má Neville strach, že se mu to nepovede, takže se odráží o něco dříve než profesorka Hoochová stačí napočítat do tří, proto ten rozruch, ve filmu se ale zvedá AŽ po písknutí, takže se měli zvedat i ostatní.


Jde o situaci, kdy Wood poprvé seznamuje Harryho s famfrpálem. Když se baví o camrálu, tak za Harrym vede cesta, jasně žluté barvy. Když však z pohledu ze zhora potlouk prolétne nad soškou, Wood i Harry stojí uprostřed neporušeného trávníku.


Při famfrpálu, když má Flint poprvé míč a letí s ním k Nebelvírské bráně, se mu snaží Harry vzít míč. Jenže Harry je chytač a nic kromě Zlatonky by ho nemělo zajímat.


Když poprvé přijde Hermiona za Harrym a Ronem do kupé ve vlaku, Harry má rozbité brýle a Hermiona mu je mávnutím hůlky spraví. Ale co výnos o omezení kouzel nezletilých kouzelníků, zákaz kouzlení mimo školu? Nebo snad oculus reparo není kouzlo?


Ve scéně, kdy Harry chytne pamatováčka, vykukuje profesorka McGonagallová z vysokého okna budovy. Během pár vteřin, kdy se Harry vrátí, už si to k němu mašíruje po trávě. Fajn, jenže to by nemohla stihnout. A pokud se někdo ohledně této chyby chce odvolat na přemisťování, to se v Bradavicích používat nedá.Když Dursley vrtá prkno na dveře, aby Harry nedostával dopisy, je vidět, že vrtá hluboko, avšak když prkno vyrazí dopisy není na dveřích vidět žádnou díru.Když utíkají před paní Norisovou (školníkova kočka), tak Hermiona otevírá dveře a vytáhne čerodějnickou hůlku pravou rukou, ale v dalším záběru ji drží levou.


Ve filmu Harry Potter a kámen mudrců dává Brumbál Harryho Dursleyům před práh jejich domu v zavinovačce jako malé miminko. Ale v díle Harry Potter a tajemná komnata, když ukazují jak Voldemort zabíjí Harryho mamku, tak už tam sedí v postýlce o dost větší. A k Dursleyům přišel až pak a byl najednou malinký.Ve scéně, kdy se Hermiona schová pod umyvadlo před Trollem, tak ten Troll umyvadla rozbije kyjem, ale v další scéně jsou umyvadla zase vcelku a jako by se nic nestalo.
O čem je Kámen Mudrců?

2. února 2009 v 16:05

Co se stalo?


Harry dostává dopis napsaný zeleným inkoustem, který přinese vzácná sova. Podivuhodný dopis obsahuje pozvání, aby opustil lidský svět a nastoupil jako žák Školy čar a kouzel v Bradavicích. Obr Hagrid pomůže Harrymu Potterovi obstarat kouzelnické pomůcky, které bude potřebovat, a Harry se může vydat na londýnské nádraží King´s Cross, aby našel nástupiště 9 a 3/4 a odcestoval do Bradavic. Ve vlaku se potká s dalšími prvňáky Hermionou a Ronem, kteří se stanou jeho přáteli.


Fotky všech

30. ledna 2009 v 14:06

Fotky

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrců
Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrců


Harry Potter a Kámen mudrců


Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrců


Harry Potter a Kámen mudrců


Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrců


Harry Potter a Kámen mudrců


 
 

Reklama