Lektvary a Kouzla

Kouzelné prášky

24. března 2009 v 16:12 | Bětuška
Letax (Floo powder)

Letax je jeden z nejrozšířenějších prášků. Najdete ho bezmála v každé kouzelnické rodině. Prášek má zelenou nebo hnědou barvu. Slouží k přepravě z jednoho místa na druhý. Přepravíte pomocí krbu. Vezmete si trochu prášku do ruky a hodíte ho do ohně. Oheň by měl vzplát a měl by mít smaragdově zelenou barvu (pokud se tak nestane, radši do ohně nevstupujte a běžte jej reklamovat), poté do něj můžete vstoupit a srozumitelně říci, kam se chcete dostat. Nezapomeňte, že krb musí být zapojen v síti, jak ten váš, tak i ten, kam se chcete dostat. !Opravdu to řekněte srozumitelně! Nezapomeňte též na to, abyste měli lokty u sebe, protože by jste se do nich mohli při cestě praštit. Mějte také zavřené oči, aby se vám do nich nedostaly saze. Vevnitř hlavně nezmatkujte a počkejte, až se úplně zastavíte (mimochodem svátečním cestovatelům se nedoporučuje jíst před cestou). Poté můžete v klidu vystoupit, protože jste tam, kde jste chtěli být.Jedna z nejdůležitějších věcí, která již byla zmíněna je "krbová síť". Přihlásit se do tzn. "krbové sítě" je velmi jednoduché. Musíte být plnoletí (nebo potřebujete zákonného zástupce). Dojděte si na Ministerstvo kouzel. Tam dostanete formulář, který vyplníte a ještě zodpovíte pár otázek, no a pak můžete vesele cestovat. Ještě jednodušší je odhlásit se. Je též možné zapojit i mudlovský krb. Pro to musíte mít zvláštní důvod a příslušný pracovník Ministerstva kouzel vám to může, ale nemusí schválit. Když někam cestujete a víte, že zpět se dostanete také krbem, tak je dobré mít s sebou špetku Letaxu. Tento prášek se dá zakoupit v Příčné ulici v obchodě se jménem "Kranister- prášky všeho druhu". Cena je stanovena na 1 galeon za 1 kg Letaxu.

Další kouzla

19. března 2009 v 15:25 | Bětuška
Accio!

Účinky: Toto kouzlo je používáno k pohybu věcí směrem k vám, kdekoli se nacházejí. Základ kouzla tkví ve vyslovení formule; čím dále se předmět nachází a čím je větší, tím je těžší jej přivolat.

Alohomora!

Účinky: Zaklínadlem Alohomora se dají odemknout dveře a další předměty, když jsou zamčeny. Kouzlo také odemkne většinu dveří a předmětů uzamčených kouzly (viz. Collorportus! ), ale některé ne, jako například jedny z dveří Oboru záhad ve Fénixově řádu.

Anapneo!

Účinky: Použitím tohoto zaklínadla se zbavíte nepříjemného zaskočení a můžete opět volně dýchat.

Aparecium!

Účinky: Kouzlo bylo použito pouze jednou, a to Hermionou. Zviditelňuje neviditelný inkoust.

Apparate!

Účinky: Způsobí to, že předmět zmizí z nějakéh místa a objeví se na jiném.

Avada Kedavra!

Účinky: Jedna z nejhorších kleteb, která vraždí. Mnoha kouzelníky je považována za naprosto nehorší, protože zabije cokoli nebo kohokoli. Také se stala jednou z Kleteb, které se nepromíjejí, kleteb, jejichž použití je ilegální a stanete se pro něj jedním z Azkabanských vězňů (viz. Crucio! a Imperio!).

Veritasérum

18. března 2009 v 15:45 | Bětuška

Veritaserum

Přísady: plášť Mozkomora, soví pera, hadí oči, listy Paměťovky Jasnozřivé, kopyto Kentaura

Příprava: nejdříve vyvaříme plášť Mozkomora. Do studeného vývaru nasypeme šest sovích per, dvě hadí oči a nastrouhané kopyto Kentaura. Zahřejeme na teplotu varu a mícháme dvacet minut. Necháme zchladit a třicet dnů louhujeme lístky Paměťovky. Potom opět zavaříme a vaříme, dokud lektvar nezíská svou typickou čirou barvu. Sléváme do malých flakónků.

Efekt: nejsilnější paměťový lektvar. Jeho použití je přísně kontrolováno ministerstvem kouzel. Používá se při výsleších. Je mocnější než kletba Imperius. Osoba, na kterou je Veritaserum použito, nedokáže vzdorovat a zodpoví všechny otázky po pravdě.

Čistící lektvar

18. března 2009 v 15:44 | Bětuška
Přísady: dračí krev, houba Čistivka, švábí oči, vosk

Příprava: přes houbu Čistivku slijeme do kotlíku dračí krev. Zahřejeme těsně pod teplotu varu a přidáme švábí oči. Uvedeme do varu a necháme vařit půl dne. Pro lesknoucí efekt můžeme přidat obyčejný mudlovský vosk.

Efekt: docela účinné čistidlo, ale nevyrovná se komerčně prodávaným výrobkům, jejichž tajné receptury se pravděpodobně nikdy nedozvíme. K dostání na Příčné ulici.

Vlkodlačí lektvar

18. února 2009 v 15:26 | BětuškaPřísady: vlkodlačí chlupy, Měsíček Rolní, blána z dračího srdce, žíně z Jednorožce, pero z Fénixe

Příprava: z rozmixované blány, žíně a pera vytvoříme hustou kaši, kterou rozředíme vodou, ve které jsme předtím nechali vyluhovat Měsíček Rolní, natrhaný za prvního úplňku v měsíci. Lektvar uvedeme do varu a vaříme devět dní. Potom přihodíme devět vlkodlačích chlupů a necháme vychladnout. Lze připravovat pouze ve zlatém kotlíku.

Efekt: kombinací tří nejmocnějších čarovných substancí vzniká lektvar tak účinný, že dokáže potlačit i destruktivní chování vlkodlaka, který se po požití chová jako klidný pes.

Nej kouzla

16. února 2009 v 16:21 | Bětuška

Nej kouzla


Alomohora - toto kouzlo otvírá všechny dveře a okna

Apparecium - zviditelňuje nápisy psané neviditelným inkoustem

Avada Kedavra - kledba, která se nepromíjí, ihned zabije soupeře

Crucio - kledba, která se nepromíjí, bolestivě sváže soupeře

Densaugeo - způsobuje rychlý růst zubů

Dissendium - otevírá tajné chodby

Ennervate - pravdomluvné kouzlo

Expecto Patronum - z hůlky vylétne patron vyvolavatele kouzka (proti Mozkomorům)

Rictusempra - lechtací kouzlo

Serpensortia - z hůlky vyklouzne had

Wingardium Leviosa - vznášecí kouzlo

Lumos - z hůlky vyjde světlo

Lux - zhasneš


Lektvar pro přežití

28. ledna 2009 v 15:15

Lektvar pro přežití - PŘÍSNĚ ZAKÁZÁN! Pro používání krvě z jednorožcePřísady: krev Jednorožce, žíně z Jednorožce, roh Jednorožce
Příprava: tento striktně zakázaný lektvar lze připravovat pouzeve zlatém kotlíku. V krvi Jednorožce se nechají rozvařit ostatní ingredience. Substance se nechá vychladnout a 24 hodin odstát.
Efekt: stálejší efekt než pouhé pití krve Jednorožce. Jeden litr lektvaru udrží osobu na hranici mezi životem a smrtí po dobu jednoho měsíce.

Mnoholičný lektvar

28. ledna 2009 v 15:13

Mnoholičný lektvar
Přísady: výluh z dračí kůže, výluh z Mandragory, roh Jednorožce, kůže z Hřímala, tři chlupy Dlaždičouna a cokoliv z těla osoby, ve kterou se chceme proměnit
Příprava: výroba tohoto lektvaru je velmi náročná a pouštět by se do ní měl jen pokročilý kouzelník, jinak vše dopadne katastrofálně! Do kotlíku (nejmenší velikosti) vložíme tři chlupy Dlaždičouna a roh Jednorožce. Zalijeme 14 dní starým výluhem z dračí kůže. Necháme louhovat další týden a poté přidáme kůži z Hřímala o velikosti nehtu na palci. Za další týden přidáme měsíc starý výluh z Mandragory a vše uvedeme do varu. Nakonec přidáme něco z těla (vlas, nehet) osoby, ve kterou se chceme proměnit. Pozor! Nesmí být použito nic z těla zvířete.
Efekt: do minuty od vypití získáme podobu požadované osoby, ve kterou se chceme proměnit. Hlas zůstane nepozměněn. Efekt za hodinu vyprchá.

Kostirost

28. ledna 2009 v 15:12

KostirostPřísady: nadrcené drápy z Hipogryfa, šťáva z plodů Ďáblova osidla,voda, vylisované listy Mandragory
Příprava: za pokojové teploty smícháme nadrcené drápy se šťávou z Osidla. Vzniklou kaši rozředíme vodou a týden v ní necháme louhovat listy Mandragory.
Efekt: nahrazuje chybějící kosti v lidském těle
 
 

Reklama